#Logowanie Rejestracja

GS Ball - krótko o specjalnym pokeballu

03.06.2017, 12:16:37 #1
DominLoL Gamer of the Wind
Status: Offline Liczba postów:59 Liczba wątków:29 Dołączył:28.04.2017 Otrzymanych : 16
Podarowanych : 7
GS Ball to jedna z legend dzieciństwa wielu z nas; Złoto-Szary Pokeball który nie chciał się otworzyć, według legend, skrywający niesamowitego i potężnego Pokemona.
[Obrazek: gs-ball-570x380.png]
Przez ponad 70 odcinków był on w posiadaniu Asha który miał za zadanie, dostarczyć go do Kurta w Azalea Town. Tam mieliśmy się dowiedzieć co skrywa tajemniczy GS Ball. Jednak jak wiecie, nigdy się nie dowiedzieliśmy.

Jaka jest jego historia w grach, mandze i anime? Jaki był jego cel i co tak naprawdę skrywał? Dowiecie się właśnie tutaj.

GRY

W grach ( a dokładnie grze, bo GS Ball występuje tylko w wersji Crystal, a dostępny legalnie był tylko dla japonczyków) GS Ball był przedmiotem eventowym, który pozwalał nam na złapanie Celebiego w Ilex Forest. 

Aby go dostać trzeba było się trochę nakombinować:
-Najpierw trzeba było użyć Pokemon Mobile System GB - specjalnego modułu dla GameBoya zamontowanego w japońskim Pokemon Crystal, który łączył go z "siecią" za pomocą specjalnego, telefonicznego Cartridge'a który podpinał gameboya do połączenia telefonicznego.
-Dalej, trzeba było się udać do Pokemon Comunication Center w Goldenrod City i odebrać GS Balla.
-Następnie, trza było oddać GS Balla Kurtowi który analizował go cały dzień.
-Po odebraniu go z powrotem, należało pójść do Ilex Forst i umieścić go w ołtarzyku. Wtedy pojawia się Celebii na 30 LVL.

(Nie mogłem znaleźć żadnego filmu pokazującego cały event w japońskiej wersji gry, jedyne co znalazłem to końcówka Eventu w zhackowanej, angielskiej wersjii więc wybaczcie, gdy znajdę taki filmik to go podmienię)

Co ciekawe, znaleziono skrypty odpowiedzialne za odebranie GS Balla w europejskiej i amerykańskiej wersji Crystala, event ten odbywał się jednak w zwykłym centrum pokemonów. Istnieją więc domysły że planowano dystrybucję tegoż balla poza Japonią.

Jak już wspomniałem wcześniej, GS Ball był rozprowadzany tylko w Japonii ale to nie znaczy że reszta świata została pozbawiona możliwości zdobycia go, bowiem istniały sposoby na pozyskanie GS Balla. 

Oczywiście, nie był one do końca legalne i polegały głównie na używaniu kodów ( zabawne, hackerzy często rozwijają skrót GS w nazwe balla do GameShark [ to system system cheatów ] Balla ) oraz Glitchowaniu co wiązało się z ryzykiem uszkodzenia save'a. Jedną z najbardziej znanych jest wariacja Celebi Egg Glitcha zmodyfikowana tak, aby zglitchowany pokemon trzymał GS Balla.

Co ciekawe, GS-Ball można było znaleźć już w Koreańskich i Amerykańskich grach Gold i Silver gdzie krył się pod nazwą Teru-sama. Był to Dummy Item ( tzw Item który miał mieć jakiś cel w grze lecz ostatecznie odrzucono pomysł i zostawiono go w grze, zmieniając go na nie do zdobycia, kompletnie bezużyteczny przedmiot) a jego ID odpowiadało ID GS Balla z gier Crystal i Stadium 2.

Jak już o Stadium 2 mowa, nie udało mi się znaleźć informacji jakoby omawiany Ball miał faktyczne zastosowanie w tym tytule. Jeśli miałbym zgadywać to - biorąc pod uwagę fakt że Stadium 2 również łączyło się z "siecią" za pomocą Pokemon Mobile System GB - jego jedną funkcją była możliwość przesłania go do Crystala ( wszystkie gry Drugiej generacji mogły połączyć się ze Stadium 2 ) na podobnej zasadzie jak można przesłać jajko Manaphyego z gier Ranger do gier IV generacjii. Druga opcja, ta gorsza, to ta że tak jak w przypadku Gold i Silver na zachodzie czy Koreii, GS Ball został w grze jako Dummy Item. (Jeśli ktoś ma jakieś informacje na ten temat, chętnie dodam je do artykułu)

I tu jego historia w grach się kończy.

MANGA

[Obrazek: latest?cb=20110313021202]

GS-Ball został stworzony przez Masked Man'a aby schwytać Celebiego. Był on wykonany z piór Ho-Oh'a i Lugii,bowiem według legend, tylko one potrafiły ujarzmić moc Celebiego i chronić przed skutkami podróży w czasie jego trenera. Mimo że plan się powiódł, Gold i jego Pibu (Pichu) zniszczyli GS Ball i uwolnili Celebiego. To tyle jeśli chodzi o mangę.

ANIME

Tutaj robi się ciekawie:

GS-Ball został odkryty przez Profesor Ivy na Archipelagu Wysp Oranżowych. Jednak nie wiedząc jak go otworzyć, poprosił o pomoc Profesora Oak'a. Trudnością był fakt że GS Balla nie można było przesłać poprze komputer, jak to bywa ze zwykłymi ballami. Dlatego też Ash i spółka musieli polecieć po niego, odebrać go i wrócić.

Pod koniec drugiego sezonu, Oak daje Ashowi zadanie dostarczenia GS Balla do jego przyjaciela, Kurta, w regionie Johto. Po dostarczeniu, Kurt zaczyna go badać jednak nawet on nie jest w stanie go otworzyć. Bohaterowie więc zostawiają GS Ball z Kurtem aby ten na spokojnie mógł go badać a oni sami wyruszają w dalszą wędrówkę.

[Obrazek: kurt%2Btrabajando.JPG]
I w tym miejscu wątek GS-Balla się urywa. W anime nie wspomina się już nigdy o GSBallu .

Wielu fanów zadawało sobie pytanie: Ale dlaczego?! Co z GS-Ballem?! Odpowiedź na to pytanie pojawiła się po latach;

Jeden z ludzi odpowiedzialnych za anime Pokemon z tamtych czasów, Masamitsu Hidaka podczas wywiadu w 2008, zapytano o GS Balla, wyraził zaskoczenie ( prawdopodobnie spodziewał się że nikt o tym nie pamięta) i odpowiedział że kryje w sobie on stworka. Zapytany czy w środku znajdował się Celebii, na chwilę zamarł po czym odpowiedział "Tak".

Dopytany o szczegóły odpowiedział, że Scenarzyści planowali dla Celebiego dużą historię w anime, jednak ostatecznie postanowiono że Celebi stanie się gwiazdą filmu i pomysł trafił do kosza. Scenarzyści nie wiedzieli co począć z tak już zbudowaną historią i napięciem, postanowili poprostu go porzucić bez słowa wyjaśnienia, licząc że wszyscy o nim zapomną. Gdy spytano go czy GS Ball kiedykolwiek znowu się pojawi, odpowiedział że sprawa GS Balla jest zamknięta. 

Show ContentSpoiler:

Coż, oto smutna historia tego specjalnego Pokeballa który rozpalał nasze dziecięce wyobraźnie którego zawartość nigdy nie ujrzy światła dziennego w serialu animowanym.

Dzięki wielkie za przeczytanie tej krótkiej notki :] Jeśli się podobało, dajcie Berry a jeśli macie pytania dotyczące świata pokemonów, szukacie odpowiedzi na niewyjaśnione zagadki lub chcecie dowiedzieć się więcej o tym niesamowitym świecie, wasze propozycje zostawiajcie w komentarzach Uśmiech Najciekawsze z nich zostaną omówioneUśmiech

EDIT:
W czeluściach internetu udało mi się dorwać zhackowany rom pokemon crystal który daje nam możliwość złapania Celebiego legalnie poprzez w/w event z GS Ballem. Wystarczy wejść do PokeCentrum w Goldenrod aby otrzymać GS'Balla, tak jak opisałem wyżej Uśmiech Do pobrania w naszej pobieralni Uśmiech KLIK!
Ten post był ostatnio modyfikowany: 07.06.2017, 13:11:50 przez DominLoL.

[Obrazek: v1.png]
Dziękuję Bogu, za ludzkie przywary
Co pozwalają mi przetrwać kolejny dzień
Czując nostalgię... 
Z RADOŚCIĄ PRZYWITAM KAŻDY BÓL!
Berry od:

03.06.2017, 13:35:24 #2
kowalt Początkujący Trener
Status: Offline Liczba postów:39 Liczba wątków:5 Dołączył:03.05.2017 Otrzymanych : 9
Podarowanych : 6
Dwie prośby ode mnie:
Mógłbyś pokrótce przybliżyć jak zglitchować GS Balla? O ile o Mewie w R/G/B/Y słyszał każdy to tu wcześniej nie spotkałem się z próbami zdobycia tego itemu.
I wspomniałeś o tym że kulka pojawiła się w Stadium 2. Tam pełniła jakąś funkcję?

No i ten. W sekcji o mandze pomylił Ci się Kurt z inną postacią. Tożsamość Masked Mana była ciut inna aczkolwiek nie chcę zdradzać tego ludkom którzy mangę mają dopiero przed sobą. Zwłaszcza że gry tej serii w ogóle nie posiadały tej postaci więc i z nich nie wynika kto jest antagonistą serii w mandze.

No i wielkie dzięki. Fajnie czasem wrócić do tematów o którym się zapomniało.
Berry od:

03.06.2017, 14:53:34 #3
Status: Offline Liczba postów:59 Liczba wątków:29 Dołączył:28.04.2017 Otrzymanych : 16
(03.06.2017, 13:35:24)kowalt napisał(a):  Mógłbyś pokrótce przybliżyć jak zglitchować GS Balla? O ile o Mewie w R/G/B/Y słyszał każdy to tu wcześniej nie spotkałem się z próbami zdobycia tego itemu.
Jest to naprawdę obszerny glitch którego osobiście nie tykałem a jego wytłumaczenie jak i prezentacja mogłyby robić za osobny artykuł, gdyż Glitch do pozyskania GS Balla bazuje na znowu innym glitchu, biorąc za podstawę Celebi Egg Glticha, tudzież nie uznałem za stosowanie dodanie tej informacjii gdyż dla wielu może ona być zbyt skomplikowana. Artykuł zostanie poszerzony o dodatkowe, nielegalne sposoby na pozyskanie Celebiego bo faktycznie, potrakotwałem ten zalążek po macoszemu.

(03.06.2017, 13:35:24)kowalt napisał(a):  I wspomniałeś o tym że kulka pojawiła się w Stadium 2. Tam pełniła jakąś funkcję?
Faktycznie wspomniałem i pomimo poszukiwań, nie znalazłem nic na temat faktycznej funkcji GS Balla w Stadium 2.
 Jeśli miałbym zgadywać, GS Ball można było przesłać ze Stadium 2 ( bo ta także mogła łączyć się z Pokemon Mobile System GB ) do Crystala na (podobnej zasadzie jak można było przesłać jajo Manaphyego z Rangera do gier IV generacjii ) bo obie gry łączyły się ze sobą. 
Drugą opcją jest że tak jak w przypadku wersji G/S w ameryce, GS Ball był zwyczajnie wyczyszczony z funkcji i poprostu leżał sobie w kodzie gry.
Dodam tą informację do artykułu.

(03.06.2017, 13:35:24)kowalt napisał(a):  W sekcji o mandze pomylił Ci się Kurt z inną postacią. Tożsamość Masked Mana była ciut inna aczkolwiek nie chcę zdradzać tego ludkom którzy mangę mają dopiero przed sobą. Zwłaszcza że gry tej serii w ogóle nie posiadały tej postaci więc i z nich nie wynika kto jest antagonistą serii w mandze.

Mój błąd, zaraz wystosuję stosowne sprostowanie.

(03.06.2017, 13:35:24)kowalt napisał(a):  No i wielkie dzięki. Fajnie czasem wrócić do tematów o którym się zapomniało.

Cieszę się że się spodobało Uśmiech
Ten post był ostatnio modyfikowany: 03.06.2017, 15:10:38 przez DominLoL.

Czując nostalgię... 
Berry od:

07.06.2017, 13:09:01 #4
Udało mi się w czeluściach internetu znaleźć rom pokemon crystal z odblokowanym eventem Celebiego. Do pobrania w naszej pobieralni Uśmiech LINK!

Czując nostalgię... 

08.06.2017, 13:19:18 #5
Jasiek Początkujący Trener
Status: Offline Liczba postów:24 Liczba wątków:1 Dołączył:08.06.2017 Otrzymanych : 5
Podarowanych : 1
A ja mam pytanie: czy nie byłoby lepiej, jakby content tego pokroju przechodził redakcję i trafiał na stronę jako normalny artykuł, a nie post na forum? Duży uśmiech
Berry od:

08.06.2017, 13:23:06 #6
Raik ja admin
Administratorzy
Status: Offline Liczba postów:31 Liczba wątków:14 Dołączył:21.04.2017 Otrzymanych : 8
Podarowanych : 28
Cytat:A ja mam pytanie: czy nie byłoby lepiej, jakby content tego pokroju przechodził redakcję i trafiał na stronę jako normalny artykuł, a nie post na forum? [Obrazek: dd.png]

Docelowo - tak bedzie/jest. Tzn. Jesli tekst Domina jest dobry (jak np. o Ash-Greninji) po przeredagowaniu, trafia na strone glowna. Z tym GS Ballem bedzie tak samo.

Farfecz dance studio
[Obrazek: 083.gif]    [Obrazek: 083.gif] [Obrazek: 083.gif] [Obrazek: 083.gif]

10.06.2017, 14:08:29 #7
PokeTadek Początkujący Trener
Status: Offline Liczba postów:20 Liczba wątków:3 Dołączył:01.05.2017 Otrzymanych : 7
Podarowanych : 13
O animu itp wiedziałem, ale jestem bardzo wdzięczny za ciekawostki o grach i glitchach. Na wakacjach na pewno ogram rzuconego roma =D

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości