#Logowanie Rejestracja

PokéLand

31.05.2017, 20:14:15 #1
kowalt Początkujący Trener
Status: Offline Liczba postów:39 Liczba wątków:5 Dołączył:03.05.2017 Otrzymanych : 9
Podarowanych : 6
Pokemon Company opublikowało raport finansowy za poprzedni rok. Bije on na głowę wynikami poprzednie lata. Razem wzięte. Sukces takowy można przypisać Pokemon Go i nie dziwi fakt że wypuszczają kolejne gry mobilne. Po Shufflu i Jumpie nadszedł czas na PokeLand.

Część pewnie kojarzy Rumble z WiiU czy Rumble World z 3DSa. Ta druga była darmową popierdółką.
Na czym to polega? Jesteśmy sobie pokemonem nakręcaną zabawką i przemierzamy świat pełen innych pokemonów nakręcanych zabawek niszcząc wszystkie jakie spotkamy po drodze. Pod koniec planszy czeka nas zazwyczaj pokemon duża nakręcana zabawka która jest wytrzymalsza i lepsza. W 3DSowych wersjach zbieraliśmy z pokonanych niemilców coraz to nowsze i lepsze zabawki którymi to mogliśmy przemierzać świat.

Jakieś tam betatesty w japonii na iOSach coś tam coś tam. Póki co #nienas ale jak będzie wiadomo więcej to dam znać.
Rumble lubię, i hajpuje. Brakowało mi jednak jakiegoś multi i nie liczę że tu się pojawi.

Swoją drogą. Tylko mnie denerwuje że zazwyczaj w tych wszystkich bieda spinoffach biorą jedynie wizerunek monów? Wszystko co związane z walkami, expieniem, wymianami, PvP i wszystkim co lubimy w pokach mają kompletnie w dupie? Wiele z tych gier dałoby zrobić bez Pokemon w nazwie i z zmianą grafik. Żadna nic by na tym nie straciła(poza zainteresowaniem zewnętrznym, chodzi mi o to że gra działałby tak samo bez naszych Pokemonów). Chyba jedynie Mystery Dungeon nie ma takiego problemu. No i Conquest ale on raczej nie wróci.

01.06.2017, 16:26:47 #2
DominLoL Gamer of the Wind
Status: Offline Liczba postów:59 Liczba wątków:29 Dołączył:28.04.2017 Otrzymanych : 16
Podarowanych : 7
(31.05.2017, 20:14:15)kowalt napisał(a):  Swoją drogą. Tylko mnie denerwuje że zazwyczaj w tych wszystkich bieda spinoffach biorą jedynie wizerunek monów? Wszystko co związane z walkami, expieniem, wymianami, PvP i wszystkim co lubimy w pokach mają kompletnie w dupie? Wiele z tych gier dałoby zrobić bez Pokemon w nazwie i z zmianą grafik. Żadna nic by na tym nie straciła(poza zainteresowaniem zewnętrznym, chodzi mi o to że gra działałby tak samo bez naszych Pokemonów). Chyba jedynie Mystery Dungeon nie ma takiego problemu. No i Conquest ale on raczej nie wróci.
tak samo jak Ranger...ech...
spinoffy pokemonów umarły. Era DS'a była chyba szczytem pokemonowych gier prawdę mówiąc.

co do raportu, cóż, Sun i Moon też zrobiły swoje ale to prawda, mobilki naprawdę pokazały moc. cóż, szkoda że nie jestem za mobilkami :/

[Obrazek: v1.png]
Dziękuję Bogu, za ludzkie przywary
Co pozwalają mi przetrwać kolejny dzień
Czując nostalgię... 
Z RADOŚCIĄ PRZYWITAM KAŻDY BÓL!

01.06.2017, 23:30:26 #3
PokeTadek Początkujący Trener
Status: Offline Liczba postów:20 Liczba wątków:3 Dołączył:01.05.2017 Otrzymanych : 7
Podarowanych : 13
Na takim porzuceniu głównego konceptu serii polegają spinn offy, c'nie? Jak się zastanowić to najlepiej odebrane z tych gier to wręcz crossovery (jeśli nie fabularnie to systemowo).
Pkmn Mystery Dungeon korzysta ze starego i znanego systemu i jeśli poczytać więcej, to m.in. dzięki sukcesowi poksowej serii i brakiem entuzjazmu do pozostałych takowych gier myślimy o Mystery Dungeonach jako o pokemonach. Google i statystyki potwierdzają, ale szukając więcej infa o grach "Chocobo" można znaleźć gry jeszcze z famicona z takimi rozwiązaniami.
Pkmn Conquest nie muszę chyba rozwijać, wiemy czemu i skąd...
Pokken to Tekken.
Snap to coś jak fotografowanie rybek czy innych ptików.
Rangery to chyba najoryginalniejsze co nas spotkało w kwestii spinn offów
Pokeland z tematu to chyba klasyka konceptu przebierania w pokeciuszki innych gier XD
^Edit. Wiecie, był kiedyś taki ... chyba hack, Mario Land przerobiony na pokemony, byłem pewien, że stąd tytuł tematu, trzeba bardziej się poksami interesować znowu, bo mnie newsy omijają :/
Ciekawe są gry typu Stadium, XD czy Colloseum, bo chyba gdyby wprowadzały nowe pokemony/regiony uznalibyśmy je bez problemu za gry głównej serii, nie sądzicie? I to są te spinn offy, gdzie systemy jeśli upośledzono to tylko lekko. Jeśli się zastanowić to takie Black2/White2 wprowadziły połączenie fabularne i fuzje Kyuurema, czyli takie XD: Gale of Darkness praktycznie graniczy z grą głównej serii, tam po raz pierwszy mieliśmy nowe formy pokemonów, te "Shadow Lugie" i w ogóle :I
Ten post był ostatnio modyfikowany: 01.06.2017, 23:49:40 przez PokeTadek. Powód edycji: Pokeland :I
Berry od:
  kowalt

05.06.2017, 20:08:44 #4
kowalt Początkujący Trener
Status: Offline Liczba postów:39 Liczba wątków:5 Dołączył:03.05.2017 Otrzymanych : 9
Podarowanych : 6
Domin napisał(a):tak samo jak Ranger...ech...
spinoffy pokemonów umarły. Era DS'a była chyba szczytem pokemonowych gier prawdę mówiąc. "

Ał, ał, ał. Rangera to Ty szanuj. Wtedy jeszcze twórcom zależało i w anime tłumaczyli jak to to działa. Tak więc w jakiś sposób kanon został zachowany xD

[quote="Domin"]co do raportu, cóż, Sun i Moon też zrobiły swoje ale to prawda, mobilki naprawdę pokazały moc. cóż, szkoda że nie jestem za mobilkami :/

Pewnie że zrobiły. Niewiele bo podejrzewam iż podobnie jak gry poprzednich generacji(czyli nawet nie 1/10 całej kwoty). Niestety(albo i na szczęście) GO zrobiło swoje i teraz my konsolowcy z dworca zoo przez to cierpimy. Nadzieja w tym że GO wywoła zainteresowanie innymi grami już konsolowymi(tak btw. ktoś ma jakieś info co do tego?)

Tadziu ma ode mnie okejke prawilności.

Tadziu napisał(a):Wiecie, był kiedyś taki ... chyba hack, Mario Land przerobiony na pokemony, byłem pewien, że stąd tytuł tematu, trzeba bardziej się poksami interesować znowu, bo mnie newsy omijają :/

Stary. O tym nie słyszałem. Za to miałem cartridge z tym:

https://www.youtube.com/watch?v=2cSsWy5Kj0Q

W ogóle to niesamowite że w XXI wieku Pegasus i inne Famiklony były u nas tak popularne że hackowali gry wstawiając do nich poki xD
Do dziś zastanawia mnie zawartość takich dyskietek jak ta:
http://i.ebayimg.com/00/s/MTE5NlgxNTk5/z...#36;_1.JPG

Tadziu napisał(a):Ciekawe są gry typu Stadium, XD czy Colloseum, bo chyba gdyby wprowadzały nowe pokemony/regiony uznalibyśmy je bez problemu za gry głównej serii, nie sądzicie? I to są te spinn offy, gdzie systemy jeśli upośledzono to tylko lekko. Jeśli się zastanowić to takie Black2/White2 wprowadziły połączenie fabularne i fuzje Kyuurema, czyli takie XD: Gale of Darkness praktycznie graniczy z grą głównej serii, tam po raz pierwszy mieliśmy nowe formy pokemonów, te "Shadow Lugie" i w ogóle :I

Żałuje że nie miałem styczności z tymi grami. Obiecałem sobie nadrobić i kiedyś na pewno to zrobię, skoro dziewczyna pozwala mi piracić. Nie mniej za tym że to spin offy przemawia jedynie fakt że nie wyszły na konsolki przenośne.

06.06.2017, 08:36:02 #5
DominLoL Gamer of the Wind
Status: Offline Liczba postów:59 Liczba wątków:29 Dołączył:28.04.2017 Otrzymanych : 16
Podarowanych : 7
(05.06.2017, 20:08:44)kowalt napisał(a):  Ał, ał, ał. Rangera to Ty szanuj. Wtedy jeszcze twórcom zależało i w anime tłumaczyli jak to to działa. Tak więc w jakiś sposób kanon został zachowany xD

chłopie, ja rangery ogrywam do tej pory, chodziło mi o to że jedynie Spinoofy w erze DS'a były naprawdę porządne i tyle, z rangerami i PMD na czele  xp
Ten post był ostatnio modyfikowany: 06.06.2017, 08:36:40 przez DominLoL.

[Obrazek: v1.png]
Dziękuję Bogu, za ludzkie przywary
Co pozwalają mi przetrwać kolejny dzień
Czując nostalgię... 
Z RADOŚCIĄ PRZYWITAM KAŻDY BÓL!

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości