#Logowanie Rejestracja

Pokken/Pokken DX

07.06.2017, 11:14:48 #1
DominLoL Gamer of the Wind
Status: Offline Liczba postów:59 Liczba wątków:29 Dołączył:28.04.2017 Otrzymanych : 16
Podarowanych : 7
Dziwi mnie że nikt nie wpadł na to aby zrobić małą sekcję dla Pokkena ( zwłaszcza gdy artworki z gry mamy jako tło).
Ale no nic, widać będę pionerem :p

Pokken to połączenie Pokemonów i Tekkena, czyli bijatyka ze stworkami w roli głównej. Do wyboru mamy 16 wojowników ( wersji na switcha będzie ich aż 21.) którzy stają w szranki na bitewnych arenach.

Pomysł naprawdę ciekawy a i wykonanie niekiepskie, gra pierwotnie wyszła na Wii U i nawet tam, była niesamowicie piękna i grywalna. W japoni wyszła ona też na automaty z kilkoma dodatkowymi postaciami które długi czas były dla niej ekskluzywne ( Empoleon, Scizor, Croagunk i Darkrai) a teraz gra trafi na switcha w wersji DX, dodając fighetrów z wersji arcade oraz jednego zupełnie nowego stworka, Decidueye'a z Sun i Moon. Premiera wersji na switcha 22 września .

Pytanie do was: Jak odbieracie Pokken? Podoba wam się taki pomysł, jesteście za? Graliście? Wypowiadajcie się Uśmiech

Moje pięć gorszy: Chciałem zagrać w pokkena od kiedy go zobaczyłem ale Wii U niestety nie kupowało mnie. Z racji tego że mój switch jest już w drodze, z radością ogram Pokkena , zwłaszcza że prawie połowa roostera to moje ulubione stworki Uśmiech
Ten post był ostatnio modyfikowany: 07.06.2017, 11:15:48 przez DominLoL.

[Obrazek: v1.png]
Dziękuję Bogu, za ludzkie przywary
Co pozwalają mi przetrwać kolejny dzień
Czując nostalgię... 
Z RADOŚCIĄ PRZYWITAM KAŻDY BÓL!

07.06.2017, 13:35:41 #2
Raik ja admin
Administratorzy
Status: Offline Liczba postów:31 Liczba wątków:14 Dołączył:21.04.2017 Otrzymanych : 8
Podarowanych : 28
Osobiscie, grałem w Pokkena tylko raz - i było na turnieju Pokken (20 marca 2016), pierwszy oficjalny pod patronatem polskiego dystrybutora Nintendo. Nie chwaląc się, mając pierwszy raz w ręku kontroler wiiu zdobyłem 3 miejsce XD (relacja o moim miejscu na podium tutaj - http://pokeserwis.pl/relacja-z-turnieju-...-warszawa/)

Co do gry - od lat jest graczem Tekkena, od 2 części grywalem, w Tekkena 5, byłem na kilku turniejach w wawie nawet. Sam Pokken, jest naprawdę spoko, walki są bardzo dynamiczne, grafika fajna, jednak nie podoba mi się to bieganie w 3D - może dlatego, że jestem zwolennikiem Tekkena.

Kupic nie kupie, bo nie zamierzam kupowac ani WiiU, ani Switcha (nooo, z tym zobaczymy, moze za kika lat XD), ale gdy bede mial okazje zagrać, zrobię to na pewno.

Szkoda, że jest dosyc malo grywalnych Pokemonów, a te obecne w grze są dobierane według dziwnego kryterium... (Suicune, żyrandol) Są lepsze Pokemony, które można by tu wykorzystać.

Farfecz dance studio
[Obrazek: 083.gif]    [Obrazek: 083.gif] [Obrazek: 083.gif] [Obrazek: 083.gif]

08.06.2017, 14:49:51 #3
kowalt Początkujący Trener
Status: Offline Liczba postów:39 Liczba wątków:5 Dołączył:03.05.2017 Otrzymanych : 9
Podarowanych : 6
Hurr. Gdyby Raik był na spotkaniu pokemonowym tydzień przed wspomnianym turniejem, w tym samym miejscu to nie dosć że zagrałby w Pokkena spokojniej to jeszcze mógłby to zrobić ze mną xD

Byłem pewien że Pokken pojawi się na Switcha. Zrobili z niego grę turniejową obok VGC i TCG więc nie mogli zakopać go na WiiU. Cieszy zwłaszcza że z przystawką do Wii się rozminąłem a Switcha prędzej czy później się zaopatrzę(najpewniej w momencie w którym core pokemonów się na niej pojawi xD). Mam nadzieję jednak że w tej wersji gry będą dodawali zawodników jak Bozia przykazała czyli razem z pojawianiem się ich na automatach. No bo plisssssss. Wersja konsolowa biedniejsza od automatowej. Na WiiU to poszło bo była nowość. Teraz fani mam nadzieję przejrzą na swe oczy.

Co do dziwnego kryterium doboru poków. Imho też tak myślałem ale jak na nie spojrzysz to widzisz jakąś różnorodność. Mogliby dać same mony typu Fight które z założenia pasują najlepiej ale większość walczyłaby tak samo. A tak mamy ten nieszczęsny żyrandol czy Gardevoir.

08.06.2017, 21:43:12 #4
PikaKnight Początkujący Trener
Status: Offline Liczba postów:12 Liczba wątków:1 Dołączył:29.04.2017 Otrzymanych : 3
Podarowanych : 1
Mam Pokkena na Wii U, lubię tę grę, ale dawno nie grałem. Po prostu od premiery Switcha gram głównie na nim i 3DSie, więc premiera na wersji Dx będzie dla mnie spoko. Pewnie sprzedam wersję Wii U zostawiając kartę sobie

[Obrazek: kRC47Yo.jpg]  You're a kidYou're a squid now
| 3DS FC: 2037 1525 6801 | Switch FC: 7472-3919-5493 | Wii U NNID: KnightTeam | YouTube | Twitter |  

09.06.2017, 12:21:38 #5
Jasiek Początkujący Trener
Status: Offline Liczba postów:24 Liczba wątków:1 Dołączył:08.06.2017 Otrzymanych : 5
(07.06.2017, 11:14:48)DominLoL napisał(a):  Pytanie do was: Jak odbieracie Pokken? Podoba wam się taki pomysł, jesteście za? Graliście? Wypowiadajcie się Uśmiech
Grałem testowo na WiiU kilka razy i jarałem się niczym pochodnia. Czemu? Bo to chyba pierwsza gra Pokemonowa, gdzie walki wyglądają tak efekciarsko, jak powinny wyglądać w animcu xD
(07.06.2017, 13:35:41)Raik napisał(a):  Szkoda, że jest dosyc malo grywalnych Pokemonów, a te obecne w grze są dobierane według dziwnego kryterium... (Suicune, żyrandol) Są lepsze Pokemony, które można by tu wykorzystać.
(08.06.2017, 14:49:51)kowalt napisał(a):  Co do dziwnego kryterium doboru poków. Imho też tak myślałem ale jak na nie spojrzysz to widzisz jakąś różnorodność. Mogliby dać same mony typu Fight które z założenia pasują najlepiej ale większość walczyłaby tak samo. A tak mamy ten nieszczęsny żyrandol czy Gardevoir.
21 tak różnorodnych postaci w bijatyce to nie jest zły wynik Oczko Przynajmniej nie mają podobnych do siebie stylów walki.
Co do dziwnego doboru postaci, to pamiętajcie też o innej sprawie - w bijatyce twórcy mogą projektować postać z myślą o jej stylu walki. Tutaj było na odwrót - była biblioteka 700+ postaci i trzeba było wybrać kilka(naście) takich, którym można było stworzyć style walki, które:
  • byłyby efektowne
  • dało radę to zrównoważyć (to w końcu gra turniejowa)
  • nie sprawiało wrażenia bycia takimi samymi na różnie oteksturowanych postaciach
  • miałoby sens
Biorąc to pod uwagę, to szacun dla twórców Pokkena, że dali radę wydziergać to co wydziergali.

P.S - toczę bekę z moich przewidywań co do grywalnych postaci. Cieszę się, że nie miałem racji XD

24.10.2017, 14:42:46 #6
Jasiek Początkujący Trener
Status: Offline Liczba postów:24 Liczba wątków:1 Dołączył:08.06.2017 Otrzymanych : 5
Bonus - jeżeli kogoś interesują moje wrażenia z gry, to tutaj znajdzie recenzję gry.

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości